Úspory energií

Níže jsou vybrané realizace projektů Úspory energií.

Pivovar Vratislavice

Výstavba parní kotelny o výkonu páry 6t/h pro potřeby pivovaru.

Úspora nákladů při hvozdění: 68%

Úspora energie pro provoz pivovaru: 50,7% na výrobní jednotku

Zobrazit celé

Pivovar Ferdinand s.r.o.

Celková rekonstrukce vytápění lísek, pomocí teplovzdušné jednotky s kondenzačním výměníkem VENTOS na předehřev nejstudenějšího vzduchu.

Úspora nákladů oproti parnímu vytápění: 50%

Zobrazit celé

ŽĎAS,a.s.

Dodávka spalinového výměníku pro energetiku.

Instalace spalinového výměníku o maximálním výkonu do 4 MW, který je provozovaný dle výrobního procesu na 2 - 3 MW.

Zobrazit celé

Denso Manufacturing Czech s. r. o., Liberec

Celkový počet spalinových výměníků 5 ks.Výměníky o celkovým výkonu 1335kW jsou umístěny na střeše výrobní haly a jsou napojeny na předávací stanici a v zimním období zajišťují vytápění výrobního areálu a pro letní období je systém vybaven také absorpční chladící jednotkou o výkonu 600kW a teplotním spádu chladicí vody 7°C/13°C, při vstupním výkonu tepla z výměníků 900kW  a teplotním spádu 110°C/95°C.

Zobrazit celé

Siemens Elektromotory, s.r.o., Frenštát pod Radhoštěm

Výměník VENTOS je nainstalován na sušící lince SOB a výkon spalinového výměníku je 218 kW. Výměník je vybaven externím Bypassem. Systém je napojen na stávající topný systém a propojen přes sekundární výměník Voda/voda na ohřev TUV a výrobu páry. Návratnost investice do dvou let.

Zobrazit celé

Pekárna Šumava, Jablonec nad Nisou

Na tomto provozu bylo nainstalováno celkem 7 Spalinových výměníků. 6x na Rotační pec, 1x Etážová pec o celkovém výkonu 65,5 kW. Systém je napojený na stávající akumulaci.

Zobrazit celé

Kompek - kombinát pekařské a cukrářské výroby, spol. s.r.o., Kladno

Celkový počet výměníků 9 ks. o celkovém výkonu 285kW, 4x spalinový výměník na boxových pecích, 5x spalinový výměník na průběžných pecích.Systém je  vybaven předávací stanicí, akumulačním centrem, centrem na úpravu vody a řídícím systémem. Tento projekt byl rozšířen o vzduchotechnickou rekuperaci a větrání v hlavní výrobní haly.

Zobrazit celé

TPCA Czech, s r.o., Kolín

Výměník VENTOS o výkonu 1,3 MW byl nainstalován za regenerační termický odlučovač (dále jen RTO ) pro dodatečné spalování škodlivých látek z provozu lakovny. Systém ZZT byl propojen se stávajícím systémem ústředního vytápění, vytápění technologie lakovny a ohřev teplé užitkové vody.

Zobrazit celé

TEPLO HB - Havlíčkův Brod

Využití odpadního tepla z kotle na teplovodní provoz PVG 250 (2650kW). Výkon Spalinového výměníku VENTOS je 160 kW. Výměník je napojený na zpětné potrubí a přihřívá vratnou vodu ze systému. Osazením spalinového výměníku VENTOS dochází k úsporám plynu pro hořáky které dohřívají médium o menší teplotu Δt.

Zobrazit celé

Pekárna NICK, Maďarsko

Do odtahu spali čtyř pecí byly zařazeny spalinové výměníky VENTOS VC03-8 AOI o celkovém výkonu 40kW, ve kterých se ohřívá topná voda od ostatních spalin odcházejícího komínem do ovzduší. Systém je vybaven předávací stanicí VENTOS, která je napojena na stávající sytém.

Zobrazit celé

Fahrer Bohemia s.r.o., Česká Lípa

Využití odpadního tepla z kotle na teplovodní provoz Logano SK 745 o příkonu 1850kW.
Výkon Spalinového výměníku VENTOS je 93 kW. Výměník je napojený na zpětné potrubí a přihřívá vratnou vodu ze systému. Osazením palinového výměníku VENTOS dochází k úsporám plynu pro hořáky které ohřívají médium o menší teplotu Δt.

Zobrazit celé

Prádelna MORONG - Sluko, s.r.o.

Využití odpadního tepla bylo realizováno na parním vyvíječi Certuss, plynovém mandlu a plynových sušičkách na prádlo. Celkový výkon výměníků VENTOS na prádelně se pohybuje okolo 30 kW.

Zobrazit celé

 

Položky označené * jsou povinné.

2012 - 2022 © Ventos Energy Solutions, a.s., Tovární 205, 408 01, Rumburk, +420 412 354 613, info@ventos.cz
Ventos Energy Solutions, a.s. je součástí české strojírenské skupiny SkyLimit Industry
Webové stránky vytvořilo eStudio   |   Profi webdesign & SEO