VENTOS proti zdražování energií

Datum: 18.2.2013

Firma VENTOS - Ing. Petr Hanek bojuje proti zdražování energií. Spalinové výměníky instalované na blokových a centrálních městských kotelnách přinášejí úspory nejen provozovatelům těchto zařízení, ale také koncovému odběrateli. Příkladem může být tento novinový článek z města Nové Strašecí, který se odkazuje na skutečnost, že díky novému spalinovému výměníku VENTOS, si lidé nepřiplatí letos za vytápění takové peníze, jak by tomu bylo právě bez úsporných opatření.

                   

Novinový článek: Radnice Nové Strašecí Autor: Deník/Šárka Hoblíková

Nové Strašecí – Přestože se cena plynu od začátku roku zvýšila o více jak čtyři procenta, Novostrašečtí si za teplo z městských kotelen v tomto roce příliš nepřiplatí.

Cena se zvýší pouze o 1% z důvodu zvýšené sazby DPH na 15 %. Více Technické služby Nového Strašecí (TSNS) pro občany a další subjekty, které teplo odebírají, cenu nezvýší.

Cenu za plyn vyrovná instalace kondenzačního výměníku na kotli v kotelně Křivoklátského sídliště.

Další podrobnosti vysvětlil jeden z jednatelů Technických služeb Miroslav Čermák: „Výměník jsme plánovali nainstalovat v průběhu letošního roku, ale protože se cena plynu zvýšila, výměník uvedeme do provozu ještě 
v lednu. Tím se ještě zachytí část topné sezony, kdy je spotřeba plynu nejvyšší." Provozem výměníku se nejen sníží spotřeba plynu, což přinese úsporu, ale také se sníží emise ovlivňující životní prostředí.

Zařízení, které dodala firma (VENTOS) z Rumburku, využívá odpadní teplo k ohřevu vratné topné vody.

 Odkaz na novinový článek: http://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/za-teplo-si-letos-nepriplati-usporu-prinese-novy-vymenik-20130130.html

 

INFOTHERMA 2013

2012 - 2024 © Ventos Energy Solutions, a.s., Tovární 205, 408 01, Rumburk, +420 412 354 613, info@ventos.cz
Ventos Energy Solutions, a.s. je součástí české strojírenské skupiny SkyLimit Industry
Webové stránky vytvořilo eStudio   |   Profi webdesign & SEO