Historie společnosti

Budova společnosti

Firma VENTOS  Ing. Petr Hanek vznikla v roce 1993, jako sdružení fyzických osob manželů Hankových. Původně se firma zabývala projekční a inženýrskou činností. Po roce fungování následovala i samotná realizace navrhovaných projektů v oblasti vzduchotechniky a klimatizace. K úspěšně realizovaným projektům postupně přibývaly i projekty z oboru vytápění a zpětného získávání tepla.

V současné době společnost disponuje více než 100 zaměstnanci a nabízí komplexní služby v oboru vytápění, zpětného využívání tepla, vzduchotechniky a klimatizace na klíč, od projektu až po realizaci. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis na špičkové technické úrovni.

Od roku 1997 je Ventos hlavním dodavatelem pro společnost TOS Varnsdorf. Rozšířilo se působení o oblast strojní divize a vznikla společnost Ventos s.r.o.

Po ověření kvality a pružnosti dodávek začaly do společnosti Ventos s.r.o. směřovat nové požadavky zákazníků na zajištění svařenců s následným strojním obráběním. Jako reakce na rostoucí poptávku v této oblasti byla firma dovybavena řadou moderních obráběcích strojů.

Další požadavky zákazníků na zakázkovou strojní výrobu vedly vedení společnosti ke zřízení vývojového oddělení a na to navazující prototypové a montážní dílny.

Vznikem těchto nových oddělení se firma zařadila mezi výrobní a dodavatelské firmy, které jsou schopny nabídnout komplexní služby pro řešení požadavků zákazníka v oblasti strojní výroby.

V roce 2018 se společnost VENTOS s.r.o. stala součástí české strojírenské skupiny SkyLimit Industry.

Dne 31.12. 2018 došlo ke změně právní formy a obchodního jména společnosti na Ventos Energy Solutions, a.s.

ventos-hlavni-budova
ventos-dilna
ventos-pohled-dvur
2012 - 2024 © Ventos Energy Solutions, a.s., Tovární 205, 408 01, Rumburk, +420 412 354 613, info@ventos.cz
Ventos Energy Solutions, a.s. je součástí české strojírenské skupiny SkyLimit Industry
Webové stránky vytvořilo eStudio   |   Profi webdesign & SEO